Alexander Wurz blijft ook in 2016 Voorzitter van de Grand Prix Drivers Association (GPDA). De 41-jarige Oostenrijker, die aan het einde van het afgelopen autosportseizoen een punt zette achter zijn actieve racecarrière, heeft geen intenties om de rol op te geven nu hij niet meer tot de actieve coureurs behoort en de groep van F1-coureurs die binnen de GPDA worden vertegenwoordigd zijn erg te spreken over de rol die Wurz nu al vele jaren vervult.

Wurz was in 2009 voor het laatst zelf actief in de F1 als testrijder bij het team van Brawn, maar bleef altijd nauw betrokken bij de sport waar hij sinds 1997 deel van had uitgemaakt. Hij werd recentelijk benaderd voor een rol als teambaas bij het team van Manor, maar besloot dat aanbod af te slaan. In plaats daarvan blijft hij zijn laatste raceteam, Toyota’s World Endurance Championship team in 2016 trouw in een rol van consultant en ambassadeur.

“Ik heb altijd de intentie gehad dat het einde van mijn racecarrière niet het einde zou zijn van mijn actieve betrokkenheid bij de autosport, dus ik ben blij dat ik een nieuw hoofdstuk van mijn leven kan beginnen bij Toyota”, zei Wurz.

Wurz is sinds 2014 Voorzitter van de Grand Prix Drivers Association. De samenstelling van het bestuur van het rijdersorgaan wordt jaarlijks herzien tegen het licht van de wisselingen in de samenstelling van de grid. Het is niet voor het eerst dat een ex-coureur een prominente rol vervult in de GPDA. Eerder was Pedro de la Rosa jarenlang betrokken ondanks dat hij niet altijd op de startgrid stond


Alles weten over Formule 1 in 2022?
Hier, op GP Pits brengt Formule 1 nieuws eneen F1 Magazine F1-seizone 2021 
lees je alles over de races, voorbeschouwingen, nabeschouwingen en het brekende nieuws.
Op ons gratis forum
 lees je alles over formule 1 en nog veel meer. Meld je gratis aan en neem deel aan discussies over de mooiste sport van de wereld!