Vorig jaar waren we er ook bij en ook dit jaar mocht GPPits aanwezig zijn bij de persconferentie van Rotterdam Racing, welk het evenement City Racing Rotterdam organiseert.
Uw scribent moest zich melden in de ontvangstloge van het Bastion Hotel Rotterdam aan de Hoofdweg. De vakpers was sterk aanwezig [vergeleken met vorig jaar], waarbij de aanwezigheid van Autoweek opviel.
Na een glaasje jus d’orange werden we in een Nissan Leaf naar het pand van de VKV Renault-dealer gebracht. Een eerste keer in zo’n elektrische auto voor uw verslaggever! Niet slecht, misschien wel eentje voor erbij naast de dikke [Amerikaanse] V8?
Iets later dan gepland ging de persconferentie van start. Een ding bleek veranderd; VKV is niet zomaar een sponsor meer, maar nu echt een partner voor Rotterdam Racing en wel voor drie jaar.
Deze editie is een speciale voor organisator Robert Heilbron, die zeer verheugd was met de nieuwe deal met VKV Groep. Het gratis toegankelijke evenement VKV City Racing, waar naast de Formule 1 tal van andere autosportklasses spectaculaire demonstraties verzorgen, heeft daarbij met hoofdsponsor VKV Groep voor drie jaar een nieuwe stevige basis verkregen.

Wij zijn jarig en dat gaan we vieren. Het wordt de mooiste en grootste editie ooit,vooral dankzij de VKV Groep die ons nu al trakteert met het driejarige hoofdsponsorcontract. Ik ben erg blij met de VKV Groep als hoofdsponsor, omdat deze partij een echte partner met toegevoegde waarde is voor het evenement, maar ook voor de stad Rotterdam.
, aldus organisator Robert Heilbron.
Op 31 augustus is de tiende editie met voor het tweede jaar de VKV Groep als hoofdsponsor. De Renault, Nissan, Dacia dealer en importeur van Infiniti heeft zich tot en met 2016 aan het evenement verbonden en zal actief bijdragen aan het programma, zowel op het circuit als met een extra en gratis toegankelijke paddock met vele sportauto’s op de Binnenrotte.
En om het jubileum extra glas te geven, is het VKV City Racing gelukt om regerend wereldkampioen Red Bull Racing naar Rotterdam te lokken. Helaas staat het nog niet vast wie er de demo zal verzorgen, maar de namen die circuleren zijn Buemi, Da Costa en good ol’ David Coulthard.

Of er meerdere F1-teams in Rotterdam verschijnen, was nog niet bevestigd. Heilbron heeft wel zijn best gedaan door van zijn normale strategie af te wijken. Voorheen benutte City Racing Rotterdam de zomerpauze om het evenement te organiseren.
Voor de tiende, speciale editie is afgeweken van die strategie. De hoop is dat meer Formule 1-teams na het weekend op Spa-Francorchamps langer in de Benelux blijven vertoeven, om vervolgens ook in Rotterdam mee te doen aan het evenement.
Vorig jaar was Robin Frijns de ‘celeb’ tijdens de persco. Nu was Jos Verstappen de grote naam. Verstappen behoeft voor de gemiddelde F1-fan nauwelijks introductie, dus we vermelden meteen maar dat de meest succesvolle Nederlandse F1-coureur ooit het managementteam van VKV City Racing zal versterken.
De 41-jarige Verstappen treedt toe als sportdirecteur en zal zich per direct actief inzetten voor de 10-jarige jubileumeditie.
Mijn bijdrage is behalve mijn bekendheid, ook de ervaring die ik heb binnen de autosport als geheel. Sinds 2006 ben ik betrokken bij dit fantastisch evenement en voor het jubileumeditie zal ik zeker mijn best doen om er een groot feest van te maken.
, aldus Verstappen.

Wij van GPPits.net hadden vorig jaar al een leuke dag in Rotterdam. Dat VKV City Racing de lat nu veel hoger legt, doet ons extra uitkijken naar 31 augustus 2014!