Volgens NOS directeur Jan de Jong had de race in Barcelona afgelopen zondag op het open net beschikbaar moeten zijn.

Nu konden alleen abonnee’s van Ziggo de wedstrijd live volgen met Nederlands commentaar. Klanten van concurrent KPN konden alleen via een betaalpakket van Ziggo Sport kijken.

Je kan je afvragen of zoiets alleen bij Ziggo te zien moet zijn, zegt De Jong. Ik vind het niet gek dat zo’n evenement met een Nederlandse deelname op een open zender te zien is. Dan zou Formule 1 op de evenementenlijst moeten, net als bijvoorbeeld schaatsen nu. Maar dat is een politieke kwestie.

De NOS zend wel korte samenvattingen uit van maximaal 5 minuten, niet eerder dan twee uur na de wedstrijd.

In de afgelopen jaren heeft de NOS geen aandacht besteed aan autosport. Nu een Nederlandse coureur hoge ogen gooit, dienst de NOS zich aan als kandidaat voor de uitzendrechten op het open kanaal.

Het lijkt er op, dat Ziggo dat voorzien heeft, door zelf een open kanaal te creëren met Ziggo sport kanaal 14.


Alles weten over Formule 1 in 2022?
Hier, op GP Pits brengt Formule 1 nieuws eneen F1 Magazine F1-seizone 2021 
lees je alles over de races, voorbeschouwingen, nabeschouwingen en het brekende nieuws.
Op ons gratis forum
 lees je alles over formule 1 en nog veel meer. Meld je gratis aan en neem deel aan discussies over de mooiste sport van de wereld!