
Giedo van der Garde heeft vandaag op het stratencircuit in Singapore de laatste GP2-wedstrijd van het seizoen gewonnen. De coureur van Caterham leidde de sprintrace van start tot finish.
Van der Garde mocht vanaf pole vertrekken, omdat hij tijdens de hoofdrace op zaterdag achtste was geworden. De Nederlander won met een voorsprong van 1,7 seconden op Marcus Ericsson. Nigel Melker eindigde op P12.
Van der Garde zegt de GP2 direct vaarwel. Hij gaat zich volledig focussen op de Formule 1. Dit is een mooi afscheid. Vanaf nu ligt mijn focus volledig op de Formule 1. Ik ben er klaar voor.
, zei Van der Garde meteen na de huldiging.
De Nederlander sloot het seizoen in het klassement af als vijfde, terwijl de titel zaterdag al werd opgeëist door de Italiaan Davide Valsecchi. Niet dat Valsecchi er veel aan zal hebben. De waarde van een GP2-titel is de laatste jaren ernstig gedevalueerd, doordat er teveel rijders meedoen die al jaren in de klasse rijden. Pastor Maldonado kon F1 rijden dankzij een grote zak met geld, maar Valsecchi zal waarwschijnlijk de route van Pantano volgen.
Ook een coureur die pas na jaren kampioen werd. Pantano reed sindsdien slechts enkele race’s in Renaults en Indycar.