Meindert van Buuren komt in de World Series by Renault dit seizoen niet meer in actie voor Lotus Racing. De renstal heeft het contract met de man uit Rockanje beëindigd.

Het was al duidelijk dat het niet helemaal boterde tussen Van Buuren en Lotus sinds Alexander Albon hem kortstondig verving op de vrijdag in Hongarije, maar een week geleden is Van Buuren gemeld dat Lotus het contract wilde opzeggen. Voor het komende weekend in Oostenrijk is er een deal met Pons Racing geregeld. Philo Paz Patric Armand kwam door een verlopen visum Indonesië niet uit, waardoor Van Buuren makkelijk bij zijn oude team terecht kan. Over het vervolg van het seizoen is nog geen duidelijkheid.

Van Buuren leek goed aan het seizoen te beginnen in Aragon, maar een valse start kostte hem een podiumplaats en in Monaco viel hij vooral op met een enorme crash in St. Devote. Met twintig punten in vier raceweekends is hij voorlopig twaalfde. Voor Oostenrijk heeft Lotus Gp2-rijder Marlon Stockinger ingeschakeld. Het GP2-schema laat makkelijk toe dat ik hier inval, ik ben blij dat ik de kans krijg. Tot nu toe is Stockinger’s seizoen bij Status niet zo opvallend met weliswaar één uitvalbeurt, maar geen enkel punt.

Tevens maakt Comtec Racing zijn rentree, ook met een one-off. De Zwitser Louis Deletraz zal voor het Italiaans/ Engelse team de enige auto besturen. “Mijn bedoeling is hiervan te leren. Ik weet hoe moeilijk het is mid-season in te stappen.” Teambaas Phil Blow benadrukte dat Comtec niet stil heeft gezeten. We hebben wat jongens uitgeleend op consultancywerk en aan andere teams, maar de meesten kunnen we voor Oostenrijk terugroepen. Hopelijk kunnen we er iets moois van maken.”

De races in Oostenrijk worden beide op zondag verreden, omdat de World Series in het programma van de European Le Mans Series zijn opgenomen. Beide races zullen bovendien geen pitstop bevatten. De setup regels mbt low en high downforce wing waren al op de schop gegaan vóór dit raceweekend.


Alles weten over Formule 1 in 2022?
Hier, op GP Pits brengt Formule 1 nieuws eneen F1 Magazine F1-seizone 2021 lees je alles over de races, voorbeschouwingen, nabeschouwingen en het brekende nieuws.
Op ons gratis forum lees je alles over formule 1 en nog veel meer. Meld je gratis aan en neem deel aan discussies over de mooiste sport van de wereld!