In een interview met The Wall Street Journal geeft Ecclestone meer uitleg waarom hij zo gebeten is op het nieuwe dubbele punten systeem. Hij is tevens niet verlegen om de oppositie een sneer uit te delen.

Bernie: Vettel won het kampioenschap dit jaar met nog vier races te gaan en vanaf dat moment was het niet echt een kampioenschap meer. Het verloor TV interesse en we verloren nog meer inkomsten. Als de laatste drie races dubbele punten hadden gekend dan had Alonso met twee op drie overwinningen en een Vettel op P2 de titelstrijd kunnen rekken tot de laatste race. Dit zou dus de voornaamste reden zijn van Bernie om het kampioenschap te rekken.

Het voorstel geraakte uiteindelijk door de Strategy Group vorige maand en over die stemming wil Ecclestone het volgende kwijt: De mensen die er toen tegen waren, waren enkele van de teams. Verder deelt Ecclestone een grondige sneer uit aan de critici: De critici weten zelfs niet waarom het een slecht plan zou zijn. Ze hebben echt geen idee waarom!

Dus ondanks oorverdovend kritiek van zowel teams, race promotors en de fans lijkt Ecclestone niet van plan om afstand te nemen van het idee. Recent voegde ook wereldkampioen Sebastian Vettel en Ferrari president Luca di Montezemelo zich bij de oppositie. De kans dat de strategy group deze maand het voorstel terug afschiet bestaat dus wel degelijk. Ecclestone ziet geen problemen en verklaart zelfs dat hij nu in 2015 drie races wil met dubbele punten.

Wordt ongetwijfeld vervolgd…