
Hoewel het testschandaal met een sisser is afgelopen, is er nog wel wrevel bij de bandenleverancier. Wij snappen niet dat de FIA disciplinaire maatregelen tegen ons wil ondernemen.
, zegt Dominique Dumas. Pirelli opereert binnen de rechten die het heeft gekregen van de FIA.
Daarmee doelt Dumas hoogstwaarschijnlijk op het separate contract tussen Pirelli en de FIA. Geen enkele insider of Formule 1-fan weet exact wat er in welk contract staat. Het enige wat men steeds riep was dat je niet mag testen met een auto uit 2013.
Het grappige is dat dit wellicht allemaal niet nodig zou zijn geweest, als de Formule 1 teams een recente auto beschikbaar hadden gesteld aan Pirelli om mee te testen. En toch leuk voor uw scribent dat zijn glazen bol opvallend goed werkte? In mijn column van 28 mei had ik al voorspeld dat het niet zo’n vaart zou lopen, qua straffen.
Alleen bij Pirelli houdt men voor de eer en de show haar verontwaardiging nog even in stand?