
Wij als F1 fans kennen het gevoel allemaal wel. Reikhalzend kijken we maandenlang uit naar de start van het nieuwe seizoen en als het dan bijna zover is dan zijn we niet meer te houden. We stuiteren in het rond en denken nog maar aan één ding: FORMULE 1. 16 maart 2014 stond dan ook met hoofdletters in onze agenda genoteerd. Vandaag was het dan eindelijk de zestiende van maart en dus hadden wij massaal de wekker gezet om ook maar geen seconde te missen. Met het slaap nog in de ogen zochten we ons plekkie op de bak en wachtten we op wat zou komen.
Daar zit je dan. Op de bank en de spanning stijgt. Het moment dat de lichten uit gaan komt steeds dichter bij. De rijders hebben de opwarmronde achter de kiezen en positioneren hun bolide op de grid. De spanning op de bank stijgt tot een hoogtepunt en de groene lichten gaan aan. Het is bijna zover. Of toch niet. Start afgebroken omdat Jules Bianchi niet van zijn plek komt. Nog één ronde wachten. Dik anderhalve minuut later stijgt de spanning weer tot een hoogtepunt. De lichten gaan op groen en vervolgens…… de lichten gaan uit. Het geweld barst dan eindelijk los. En dan?
Chaos! Bij de start gaat het meteen mis. Kamui Kobayashi ramt als een volleerd pornoacteur zijn penisneus in het achterwerk van de blonde schone Williams van Felipe Massa. Kamui die een dag eerder in zijn ietwat misvormde Tsjernobylmobiel nog verraste met een goede kwalificatie zag zijn kans op punten eindigen in de grindbak. Hetzelfde gold voor Massa die de dupe werd van het veel te late remmen van de teruggekeerde Japanner. Einde race na enkele honderden meters voor Kamui Kobayashi en Felipe Massa.

Ook in de bocht Sports Centre ging het even mis. De Mexicanen Perez en Gutierrez hielden zoveel van elkaar dat ze besloten even te kussen. Voor Gutierrez eindigde de romance met de Force India van Perez niet zo als gewenst. De Sauber van Gutierrez stond achterstevoren op het Australische asfalt, maar zowel Gutierrez als Perez konden hun weg vervolgen. Nadat ook de heren coureurs de spanning onder controle hadden was het uitvallen geblazen. Het eerste slachtoffer was Lewis Hamilton die een dag eerder nog pole pakte. De Brit zat hoofdschuddend in zijn Mercedes, maar Lewis had toch echt geen keuze. Hij werd achterstevoren de pitbox in geduwd.
Na het uitvallen van Hamilton was het de beurt aan Vettel om vroegtijdig de helm van het hoofd te tillen. De Duitser had al het gehele weekend geen prettige relatie met zijn Suzie. Ditmaal kwam Suzie wat power te kort en dus was het einde race voor de Duitse wereldkampioen. Wie er helemaal geen problemen had op zondag was Vettels landgenoot Nico Rosberg. Rosberg deed een Vetteltje en reed onbedreigd naar de zege.

De Mercedes van Rosberg liep als een tierelier en kende geen problemen. De Duitser reed een snaarstrakke race en zag als hij in zijn spiegel keek alleen maar asfalt. Geen concurrentie te bekennen. Een goede seizoensstart voor de nummer 6 van Mercedes die Melbourne verlaat met 25 punten in de achterzak. Dat Rosberg nog wat roestig was op het podium dat vergeven wij hem even.
Naast Rosberg op het podium stond een naam die we eigenlijk niet hadden verwacht. Red Bull gaf de hele winter geen vleugels, maar in Australië waren de vleugels even terug. Daniel Ricciardo pakte voor zijn thuispubliek een tweede plek en betrad het podium met een smile van oor tot oor. Een opsteker voor Red Bull dat geen fijne wintertests beleefde, maar nu toch het podium haalde. Voor Daniel Ricciardo begint het seizoen dus uitstekend. De problemen van Red Bull kwamen nu eens niet op het bordje van een ‘Aussie’, maar van een Duitser. Ricciardo troeft in Melbourne zijn teammaat af die veel problemen kende.
Eigenlijk ging het laatste eremetaal ook naar een verrassende naam. Dat Mercedes als motorleverancier haar zaakjes het beste op orde had was al duidelijk, maar dat Kevin Magnussen in zijn McLaren de derde stek pakte was toch wel een kleine verrassing. De debuterende Deen reed een foutloze race en bleef stalgenoot Button voor waardoor de Deen de gang naar het ereschavot mocht maken. Jenson Button haalde het podium niet, maar eindigde in het kielzog van zijn McLaren maatje op een vierde plek. Een slimmigheidje tijdens de safety car periode verzorgde de inleiding voor Button zijn eindklassering.

Nothing gained, nothing lost is vandaag van toepassing op Fernando Alonso. De Spanjaard startte als vijfde en eindigde als vijfde. De Ferrari leek nog net wat snelheid te kort te komen waardoor Alonso niet verder naar voren wist te komen. Teamgenoot Raikkonen wilde in Melbourne voor het podium gaan, maar moest uiteindelijk genoegen nemen met een achtste plek. De Fin reed geen foutloze race in de straten van Melbourne. The Iceman blokkeerde enkele malen bij het aanremmen waardoor Kimi in zijn Ferrari tijd verloor. De verloren tijd werd in het einde van de race nog goed gemaakt waarin Raikkonen de Fransman Vergne alsnog wist te passeren.
Valtteri Bottas reed vandaag een uitstekende race. Vooraf werd er stiekem gedacht aan een podiumplek voor een van de Williams heren, maar dat zat er vandaag niet in. Of misschien toch wel? Wat als Bottas in het begin van de race niet tegen de muur was gereden en geen lekke band had opgelopen? Had hij dan een bedreiging kunnen zijn voor Magnussen en Ricciardo? Een ding is zeker. Bottas reed een lekkere race voor Williams Martini Racing. De Fin vocht zich terug na zijn lekke band en kwam als zesde over de eindstreep.

Bij de mannen van Toro Rosso zullen ze blij zijn met de race op zondag. De heren met de blauwe penis eindigde beiden in de punten. Vergne eindigde op plek negen vlak voor zijn goed debuterende teamgenoot Daniil Kvyat. Scuderia Toro Rosso neemt drie punten mee naar Maleisië en de vraag is of Vergne en Kvyat ook op Sepang weer in de punten kunnen rijden. Ook Force India begint het seizoen met punten. Nico Hülkenberg reed lange tijd op de vijfde plek, maar viel uiteindelijk nog twee plaatsen terug waardoor hij als zevende rijder het zwart-wit geblokt zag.
Iets verder naar achter kwamen beide Marussia’s over de finish, maar daar zag het in het begin niet naar uit. Chilton kwam niet weg voor de opwarmronde waardoor hij vanuit de pit moest starten. Enkele minuten later sloot ook teammaat Bianchi aan in de pits omdat hij niet weg kwam bij de start. Uiteindelijk kwam beide heren wel aan de finish wat niet gezegd kan worden van concurrent Caterham. Kobayashi en Ericsson haalde allebei de eindstreep niet.
Wie ook de eindstreep niet haalde waren de mannen uit Enstone. Op zaterdag zakte het team al gruwelijk door het asfalt, en zondag ging het ietsje beter voor Lotus. Maldonado reed zowaar 31 ronden zonder gekke dingen te doen. De Venezolaan zal ongetwijfeld erg blij zijn dat hij Williams heeft verruild voor Lotus. Romain Grosjean bleef iets langer op het asfalt, maar haalde ook het einde niet. Na 45 rondjes staakte de Fransman de strijd. De mannen in Enstone hebben nog een hele hoop werk te verzetten voor ze afreizen naar Azië.

Over twee weken wordt er weer geracet. Dan reist het hele circus af naar Maleisië voor de race op het Sepang International Circuit. Staat er over twee weken weer een Mercedes op de hoogste trede? Kan Williams het podium halen of gaat er een verrassende naam het podium beklimmen?