Max Verstappen zal de Grand Prix van China zondagochtend als vijfde starten. Lange tijd leek het erop dat Verstappen zich kon mengen in de strijd met Mercedes en Ferrari, maar door de drukte in de slotfase van de kwalificatie kwamen zowel Verstappen als zijn teamgenoot Pierre Gasly tijd tekort om een laatste snelle ronde te rijden.

Veel coureurs kwamen krap uit met de tijd die nog over was aan het eind van Q3. Sebastian Vettel, Nico Hülkenberg en Daniel Ricciardo kwamen zo dusdanig slecht uit dat ze besloten om Max Verstappen in de laatste bochten voordat men kon beginnen aan de snelle ronde te passeren. De Nederlander moest daarom langer wachten met het starten van zijn snelle ronde omdat hij anders sowieso last zou hebben van vuile lucht van de bolides voor hem. Toen de Nederlander eenmaal bij de start/finishlijn was aanbeland stonden de lampen op rood en kon de Nederlander een tweede run op zijn buik schrijven, net als zijn teamgenoot Pierre Gasly.

Verstappen was op zijn zachtst gezegd niet blij met de acties van zijn collega´s:We bleven allemaal netjes achter elkaar rijden, maar toen kwamen Vettel en beide Renaults ineens voorbij. Ze verknoeiden zo mijn hele aanloop. Het is een ongeschreven regel dat je elkaar volgt, maar goed. Ik ben er niet blij mee, maar dit zal waarschijnlijk ook nog wel bij anderen gebeuren. Het is gewoon vervelend, want we hadden voor de derde plek kunnen vechten. Verklaarde hij tegenover zijn eigen website.

De Red Bull coureur zal de race moeten starten op de medium compound band van Pirelli, aangezien hij met die band zijn snelste ronde klokte in Q2. Over zijn kansen tijdens de race is Verstappen kort: Degenen voor me starten ook op de mediums, dus we moeten afwachten hoe het zal gaan. Of we voor de overwinning kunnen gaan weet ik niet, maar we gaan sowieso proberen om het podium te halen. Het wordt een interessante zondag.

De Grand Prix van China start zondagochtend om 08:10 Nederlandse tijd.


Hier, op GP Pits brengt Formule 1 nieuws eneen F1 Magazine F1-seizone 2021 lees je alles over de races, voorbeschouwingen, nabeschouwingen en het brekende nieuws.
Op ons gratis forum lees je alles over formule 1 en nog veel meer. Meld je gratis aan en neem deel aan discussies over de mooiste sport van de wereld!