Iedereen is het er vrijwel over eens dat de race van Alonso zondag een mooie prestatie was.
Alonso wist te eindigen als vierde met slechts 4.4 seconden achterstand op Michael Schumacher die de race op zijn palmares mocht bijschrijven.

Ook Patrick Head van het Williams team was vol lof over de jonge Spanjaard zijn prestatie, toch denkt hij wel dat er meer is dan zijn rij capaciteiten.

Patrick Head:

“Een mooie race van Alonso, dacht ik toch.
Misschien een beetje een slechte timing van zijn eerste pitstop, maar toch mooi gereden.
De eerste twintig ronden waren relatief traag, de vijf daaropvolgende ronden, tot aan zijn eerste pitstop, waren dan weer sterk.
Vanaf dan, in zijn tweede en derde stint was hij erg sterk en wist terug aan te sluiten. Ik denk dat hij een goede toekomst tegemoet gaat in het F1.”

Als men Patrick Head vraagt of hij verrast is door de snelheid van de Renaults, geeft Head het volgende antwoord:

” Ja, maar er is heel wat nonsens verkocht over de motor van Renault, het verschil met de motors van de toppers bedraagt amper dertig � veertig PK.
Je mag ook niet vergeten dat ze vrijdag twee uur getest hebben op een droog circuit, dat heeft hen de mogelijkheid gegeven om op zachtere banden te starten.
Wij hebben dat risico niet genomen, zeker niet als de data van een ander team is, had een ander team dit ook gedaan dan hadden ze ongeveer een halve seconde sneller geweest.

Misschien hadden we ook voor de zachtere band gekozen, tenminste als we ook twee uur hadden kunnen testen op een droge baan.
Ze doen in ieder geval puik werk, maar ze hebben de gewoonte om hun chassis op te hemelen en de motor af te breken.”

 

Alles weten over Formule 1 in 2022?
Hier, op GP Pits brengt Formule 1 nieuws eneen F1 Magazine F1-seizone 2021 lees je alles over de races, voorbeschouwingen, nabeschouwingen en het brekende nieuws.
Op ons gratis forum lees je alles over formule 1 en nog veel meer. Meld je gratis aan en neem deel aan discussies over de mooiste sport van de wereld!

By peter