Grotere kaart weergeven

11 nov 2011
10:00-11:30 Eerste vrije training
14:00-15:30 Tweede vrije training

12 nov 2011
11:00-12:00 Derde vrije training
14:00-15:00 Kwalificatie

13 nov 2011
14:00 Race

We naderen het einde van het formule 1 seizoen 2011, nog twee races te gaan en aankomend weekend gaan we naar het 5.554 km lange Yas Marina Circuit in het emiraat Abu Dhabi.  Dit circuit is zonder twijfel ‘visueel’ heet meest indrukwekkende evenement van het jaar. Mede dankzij de imposante architectuur ogen de beelden in het schemerlicht bijzonder surrealistisch.

Over de afgelopen twee races op dit circuit zijn de meeste fans minder te spreken. Ongeacht de lange rechte stukken en de brede uitloopstroken, blijkt het voor de coureurs op deze baan bijzonder moeilijk in te halen. Het beste voorbeeld is de ontknoping van het kampioenschap van 2010. Fernando Alonso was vol in de strijd voor de wereldtitel totdat hij na een slechte pitstopstrategie achter Vitaly Petrov belande en er met geen mogelijkheid langs kwam, ongeacht dat de Ferrari veel sneller was over één ronde. Sebastian Vettel pakte als lachende derde de winst en de wereldtitel, Fernando Alonso bleef zonder titel ontgoocheld achter.

Deze keer hebben we geen spannende ontknoping zoals in 2010, zowel het rijders als het constructeurskampioenschap zijn al vergeven. Hier staat tegenover dat we wel veel meer spektakel kunnen verwachten.  De FIA heeft twee DRS-zones ingesteld, wat samen met de snelle slijtende Pirelli’s deze baan moet omtoveren van optocht naar inhaalfeest. Of dit ook gaat gebeuren valt nog te bezien, maar onze prognose is wederom een geweldige race met mooie imposante beelden en veel spektakel op de baan.

Op het forum is de voorbeschouwing weer in volle gang, klik hier en praat mee met de fans op het leukste forum van de Benelux!