14 okt 2011
03.00-04.30 Eerste vrije training
07.00-08.30 Tweede vrije training

15 okt 2011
04.00-05.00 Derde vrije training
07.00-08.00 Kwalificatie

16 okt 2011
08.00 Race

Sebastian Vettel is in Suzuka niet geheel onverwacht wereldkampioen 2011 geworden, maar veel tijd om na te genieten is er niet. Met de Grand Prix van Japan nog vers in het geheugen, kunnen we ons gaan opmaken voor de 16de race van het seizoen. De Grand Prix van Zuid Korea staat op het programma en we gaan naar het indrukwekkende Korean International Circuit in Yeongam South Jeolla.

Het door Herman Tilke ontworpen circuit kende vorig jaar een twijfelachtig debuut. Geteisterd door begrotingstekorten en constructie tegenslagen, werd er lang gespeculeerd of het circuit op tijd af zou zijn voor de 17de Grand Prix van 2010. Uiteindelijk lukte het de Koreanen, 11 dagen voor de race kregen ze met goedkeuring van Charlie Whiting de benodigde vergunningen.

De race zelf was een waterballet, er viel zoveel water uit de lucht dat de raceleiding besloot vanachter de safety-car te starten. Na een paar rondjes wist Whiting het zeker, racen was geen optie en er werd met de rode vlag gezwaaid. Maar liefst een uur moesten we wachten op de hervatting, die rustig begon met 13 rondjes achter de safety-car. Maar dan, eindelijk na bijna anderhalf uur wachten ging het veld los. Driftig glibberde de coureurs over de spekgladde baan op zoek naar grip.

Een fout zat in een klein hoekje en Mark Webber maakte hem, door iets te veel over de kerbs te schieten en stuurloos in de muur te glijden. Nico Rosberg kon de glijdende Red Bull niet ontwijken en klapte er vol bovenop, einde race voor beide heren. Dit was misschien wel de grootste fout uit de carrière van de Australier, want hij was tot deze race nagenoeg foutloos en verspilde hiermee zijn eerste plek in het kampioenschap.

Vettel stoomt lekker door op weg naar een zekere overwinning, totdat zijn Renault motor begon te pruttelen en met een grote plof de geest gaf. Beide Bull’s vallen uit en Fernando Alonso wint als lachende derde de eerste race van Korea.

Dat was vorig jaar, dit seizoen is er geen intense titelstrijd meer, de dominantie van Red Bull was dit jaar te groot. Toch is het niet te voorspellen welk team hier in Korea goed gaat presteren. De eerste en enige race ooit heeft door al de regen weinig tot geen nuttige data opgeleverd voor de race van dit jaar, daarnaast wisten zowel McLaren als Ferrari goed partij te bieden aan de Bull’s. Een spannende strijd om de zege is zeker niet uitgesloten. De heren strijden nu om een goede klassering onder Vettel in het kampioenschap, ze strijden om de eer van de dag en de eer van het winnen.

Het weer

Op vrijdag kunnen we veel regen en wind verwachten, waarschijnlijk te vergelijken met de hoosbuien in 2010. Zaterdag en zondag kalmeert het een beetje maar de harde wind houdt aan.

Op het forum van de Pits zijn we weer met de voorbeschouwing begonnen, klik hier en praat mee!