
Het nieuws dat Vijay Mallya bijna de helft van zijn Force India-team heeft verkocht aan Sahara India Parivar heeft de nodige kritiek doen neerdalen op de miljardair.
Nog geen week geleden verkondigde Mallya dat hij geschokt was om te vernemen dat er in de media berichten waren verschenen dat hij met Sahara onderhandelde. Totdat gisteren bleek dat hij de berichten wel degelijk waar waren. Diverse media reageerden woensdag dan ook furieus op Mallya’s leugens.
Zo vraagt de gerenommeerde Britse journalist Joe Saward zich op zijn blog af op ‘wie we nog kunnen vertrouwen als de betrokkenen zulke keiharde leugens kunnen vertellen?’ Bovendien wil Saward graag weten wie er nu de baas is van het team aangezien zowel Sahara als Mallya nu 42,5 procent bezitten.
Ook Tom Cary van The Daily Telegraph is sceptisch. Mallya kan natuurlijk aandragen dat hij het team niet echt verkocht heeft, maar slechts een deel van de aandelen. Maar de geruchten dat het slechts een eerste stap is voor Mallya om volledig uit de sport te stappen worden steeds hardnekkiger,
aldus Cary.
Cary betwijfelt of een mogelijke overname voor het team dat ooit Jordan was, toen Spyker werd en nu dus Force India heet, goed is voor het team: Het steeds maar weer veranderen van eigenaar, structuur en teamnaam is nooit goed voor een merk.
Ondertussen zorgen de overname perikelen voor de nodige onrust. Al eerder vroeg men zich af waarom Mallya aankondigde dat hij pas in december een beslissing wil nemen over welke rijders er in 2012 voor zijn team zullen rijden. Zowel Paul di Resta als Adrian Sutil presteren immers naar behoren.
Inmiddels lijkt het dus duidelijk waarom Mallya de knoop nog niet wenste door te hakken: mede-eigenaar Sahara mag blijkbaar mee beslissen over de toekomstige line-up.
Op dit moment weet ik niet hoe de structuur binnen het team zal zijn
, aldus di Resta. Voor zover ik weet blijft Mallya voorlopig nog de teambaas.
Wat vind jij ervan? Discussieer mee op ons forum!