
Het Hispania Racing Team heeft mogelijk een oplossing voor haar “chassisprobleem”. HRT zit zonder chassis nu het heeft gebroken met eerdere partners Dallara en Toyota.
HRT kan volgend jaar niet starten met haar chassis van dit jaar, het team zal zich dan zich zeer waarschijnlijk niet kunnen kwalificeren. Het Engelse bedrijf Formtech Composites heeft een mogelijke oplossing voor HRT, het zegt een chassis te kunnen bouwen. Met nog 90 dagen te gaan lijkt dit een gigantische klus.
De eigenaar van HRT liet Jose Ramon Carabante liet eerder deze week weten dat het nieuwe chassis voor zijn team in Engeland en Duitsland werd gebouwd. Formtech is een Engels bedrijf dat onderdelen levert aan Renault, Lotus, en Toro Rosso. Het bedrijf werkte samen met Super Aguri en bezit de rechten op bijvoorbeeld de Super Aguri SA06 en Arrows A23.
Mark Preston van Formtech laat weten:
We hebben al een Formule 1 – auto staan, gebaseerd op de Super Aguri uit 2006. Wij hebben de faciliteiten om HRT te helpen. We hebben bij Super Aguri ook een auto gebouwd binnen 100 dagen, dat moet nu ook kunnen lukken.
Grote vraag blijft of HRT de financiële mogelijkheden heeft om met Formtech te werken. Of Formtech competitief zal zijn valt te betwijfelen, het bedrijf bezit weliswaar de faciliteiten maar de technologie van het voormalige Super Aguri – team is verouderd. Volgens Carabante wordt er gesproken met mogelijke partners, deze zouden voor financiële hulp moeten zorgen.