Bernie Ecclestone en de constructeurs Mercedes, BMW, Renault, Honda en Toyota (samen GPMA) zijn het in Bahrein niet eens geraakt over een akkoord. Beide partijen lieten nochtans uitschijnen dat dit weekend de handtekeningen onder een contract gezet konden worden. De GPMA wil na afloop van het Concorde-akkoord in 2007 een alternatieve raceklasse opstarten als ze niet meer inspraak en meer tv-gelden krijgen.
In de week voor de Grote Prijs van Bahrein leek Bernie Ecclestone zeker van zijn stuk om in Bahrein een overeenkomst te sluiten met de autoconstructeurs, verenenigd in de GPMA. Dit is uiteindelijk niet gebeurd, al blijken volgens Ron Dennis de onderhandelingen te zijn gevorderd.
“We maken vorderingen, “ verklaarde Ron Dennis na de bijeenkomst met Ecclestone. “Ik denk dat iedereen graag al een intentieverklaring wou hebben, maar zo ver zijn we nog niet. Onderhandelen verloopt per definitie moeizaam. Er was optimisme aan de onderhandelingstafel, iedereen hoopte om een intentieverklaring af te hebben, maar dat is niet gelukt.”
De GPMA zal nu verder sleutelen aan de intentieverklaring en die meebrengen naar de Grote Prijs van Maleisi�, waar een nieuw rondje onderhandelen op de agenda staat.
“Ik denk dat we bijna een akkoord over de commerci�le kant van de zaak kunnen sluiten met Ecclestone, “ verklaarde Flavio Briatore op de persconferentie vrijdag.
Doordat een overeenkomst voorlopig uitblijft, lijkt het aannemelijk dat er een compromis in de maak is, een gulden middenweg.
De teams wachten ook nog op de uitspraak van de Europese Commissie over de overname van de Formule 1 (SLEC Holding van Ecclestone) door de investeringsmaatschappij CVC. De Europese Commissie (Commissaris voor Mededinging Neelie Kroes) moet eerst nagaan of er een monopoliesituatie ontstaat door de overname. Die uitspraak zou er komen op 21 maart. Daarna hebben de teams nog tien dagen om zich in te schrijven voor het Formule 1 kampioenschap in 2008.

Alles weten over Formule 1 in 2022?
Hier, op GP Pits brengt Formule 1 nieuws eneen F1 Magazine F1-seizone 2021 lees je alles over de races, voorbeschouwingen, nabeschouwingen en het brekende nieuws.
Op ons gratis forum lees je alles over formule 1 en nog veel meer. Meld je gratis aan en neem deel aan discussies over de mooiste sport van de wereld!