Het is voor nieuwe teams veel te moeilijk de Formule 1 te betreden, vindt Bernie Ecclestone. Nieuwe teams worden geconfronteerd met hoge kosten en organisatorische moeilijkheden.
Om het de nieuwe teams makkelijker te maken zouden zij eerst de beschikking moeten krijgen over oude auto’s van andere teams, waarmee zij direct mee kunnen doen.
Wat ik voor ogen heb is dat enkele van de achterhoedeteams de beschikking moeten krijgen over een auto van een constructeur van een jaar eerder. Een team kan dan drie jaar lang de McLaren of Red Bull van vorig seizoen gebruiken, tot zij de zaken op orde hebben en het constructeursschap op zich kunnen nemen
, vertelt Ecclestone aan Sky Sports.
Ecclestone hoopt dat de nieuwe teams dankzij zijn plan sneller op eigen benen kunnen staan en makkelijker te maken om direct competitief te zijn en de gevestigde orde partij te bieden.
Als we de noodzaak wegnemen om geld uit te geven om competitief te worden, dan kunnen ze wellicht competitief worden.
, aldus de onnavolgbare grote kleine baas van de Formule 1.