Red Bull Racing is niet geïnteresseerd in de motoren van Mercedes, aldus de statement van Dr. Helmut Marko.

Een paar jaar geleden was Red Bull ook niet blij met de Renault-motor, en keek men verlekkerd naar het Duitse krachtbron. Doch een veto van McLaren weerhield de Oostenrijkers om tot zaken te komen.

Maar dat was toen. McLaren is nu ‘slechts‘ een klant van Mercedes. Red Bull is nu helemaal ontevreden over de krachtbronnen van Renault, terwijl de Mercedes nu absoluut de sterkste motor van de grid is. Toch zal Red Bull Mercedes afwijzen als de mogelijkheid zich zou voordoen.

We willen de Mercedes-motor niet, ook al zijn ze de beste. Hoe weten we dat we gelijkwaardig materiaal krijgen?, zo sprak Dr. Helmut Marko tegenover de Duitse Auto Bild.

Wie wel als een mogelijkheid wordt gezien is het Japanse Honda. De Japanners zullen in 2015 McLaren exclusief van motoren voorzien, maar daarna staat Honda open voor leveringen aan overige klanten.

Grote baas Mateschitz vertelde Speed Week echter iets heel anders dan zijn autosportadviseur.

We hebben een meerjarencontract met Renault en ten tweede zouden we van Honda ook alleen maar een klantenmotor krijgen., aldus de man die zijn team vier maal op rij kampioen zag worden.

Alles weten over Formule 1 in 2022?
Hier, op GP Pits brengt Formule 1 nieuws eneen F1 Magazine F1-seizone 2021 lees je alles over de races, voorbeschouwingen, nabeschouwingen en het brekende nieuws.
Op ons gratis forum lees je alles over formule 1 en nog veel meer. Meld je gratis aan en neem deel aan discussies over de mooiste sport van de wereld!