Eerder konden wij jullie melden dat de FIA een helmplicht voor teamleden tijdens de kwalificatie heeft ingesteld. Maar het World Motor Sport Council had nog meer verrassingen in petto.

Zo is een vijf seconden-straf besproken die door de stewards tijdens de race aan coureurs uitgedeeld kan worden. Bestrafte coureurs zullen dan tijdens een pitstop vijf seconden stil moeten staan, voordat de monteurs banden mogen verwisselen of andere werkzaamheden willen uitvoeren aan de auto.

Verder dat het vanaf komend seizoen verboden is om de auto in de uitloopronde langs de kant van de baan te parkeren, om er zo voor te zorgen dat er nog voldoende brandstof in de tank zit voor de verplichte keuring. Daarnaast werd er een voorstel ingediend om het aantal keren dat een team de avondklok mag overtreden uit te breiden van twee, naar zes keer per seizoen.

Dit in verband met de technische complexiteit van de V6 turbomotoren.

De vergadering werd voorgezeten door FIA President Jean Todt, die onder andere werd bijgewoond door Bernie Ecclestone en vertegenwoordigers van de Formule 1-teams. Overigens werd tijdens deze zitting het omstreden ‘dubbele punten finale‘ vastgelegd. Tegen het voorstel, een idee van Formule 1-baas Bernie Ecclestone, werd niet officieel protest aangetekend door de teams.

Een teambaas, die verder anoniem wilde blijven […] zei dat Ecclestone en de FIA de voorspelbare reactie van het publiek compleet verkeerd hadden ingeschat. Het voorstel viel niet in goede aarde bij zowel het publiek als de teams.

Geen enkel team was echter bereid om een punt te maken van de nieuwe regel tijdens de vergadering. Een eventuele verhitte discussie hierover met Ecclestone zagen de teams niet zitten.