Laat ik maar meteen met de deur in huis vallen en vertellen wat er op mijn lever ligt. Ik ben buiten mijn activiteiten hier op gppits.net actief op meerder Fora. Ik doe dat vooral om mijn netwerk een beetje uit te breiden, dat heb je toch wel nodig als je van details op de hoogte wil blijven als amateurjournalist. Doordat dat ik in totaal 4 fora bezoek kom ik meer dan vaak eens haatberichten tegen over Sebastian Vettel. Ik tracht daarom vanuit mijn positie als redactielid een oproep aan de formule 1 community een oproep om zulke zaken te laten. Je helpt hier niemand mee en je maakt van jezelf een karikatuur.

Ieder coureur krijgt wel eens minder rooskleurige kritiek over zich heen maar niemand krijgt meer te verduren dan Sebastian Vettel. Het ging zelfs zo ver dat hij vorig seizoen boegeroep kreeg als hij weer eens een race won. Ok, ik ga ermee akkoord dat de dominantie van Red Bull en Vettel echt constant weer daar was maar laten we niet vergeten dat de auto’s van Newey altijd legaal zijn bevonden en dat Vettel niet meer doet dan deze naar zijn hand zetten. Ik snap dan volledig hoe de jongeman zich moet gevoeld hebben, je werk daar het ganse weekend keihard om alles perfect te hebben, je haalt het hoogste doel en dan word je zo behandeld door het publiek. Ik kan me echt niet herinneren dat Schumacher in zijn glorietijd ooit race na race werd uitgefloten, hij had ook tegenstanders (en wie heeft die niet?) maar nooit werd hij zo gehaat als Vettel nu door sommigen.

Ik ben er heel eerlijk in dat ik niets heb met Vettel, maar niemand kan om de feiten heen. In vier jaar tijd heeft hij coureurs zoals Hamilton, Button, Alonso en Räikkönen gewoonweg afgedroogd. Hij kan nu zeggen dat hij in een rijtje staat met Fangio, Prost en Schumacher als viervoudig wereldkampioen. Ik kan voor zo’n prestatie alleen maar mijn hoed afnemen ook al had ik het liever anders gezien, hij is nu eenmaal een van de beste ooit. Toch zou zijn carrière in mijn ogen nog meer glans krijgen door een titel te winnen met een ander teams, hetzelfde geldt voor Alonso die dat al jaren met Ferrari probeert.

Wil dat zeggen dat er geen kritiek meer mag zijn? Absoluut niet, kritiek geven is een belangrijk element van debatteren en aan censuur mag absoluut niet gedaan worden. Iedereen heeft het recht om zijn gedachten neer te zetten in de manier die hij wenst, waarom sommige personen menen dat hen dat daarom het recht geeft om anderen te beschimpen d.m.v. laag-bij-de-gronds taalgebruik blijft me een raadsel. Net alsof fatsoenlijk de discussie aangaan niet meer mogelijk is.

We hebben tijdens de testweek van Jerez wel eens vaker gelachen met de problemen van Red Bull en Renault en daar is an sich niets mis mee maar als ik dan moet lezen dat er op het circuit mensen zijn die Vettel uitfluiten als hij even in de pitlane verschijnt gaat mijn bloed koken. Is het voor sommige echt zo moeilijk om een klein beetje respect te tonen. Ik zeg niet dat je moet gaan juichen en supporteren voor hem, als je hem echt niet moet zeg dan gewoon niets en laat deze grote kampioen in zijn waarde, dat heeft hij wel verdiend.

Het grappige is dat degene die hem uitfluiten naar alle waarschijnlijkheid niet verlegen zouden zijn om hem een handtekening te vragen moesten ze hem toevallig tegen het lijf lopen…

Ik weet dat mijn boodschap niet ver genoeg zal reiken, maar als ik al één  iemand kan overtuigen om zijn houding aan te passen is er een veldslag gewonnen. Toon respect voor iedereen, zowel de kampioenen als de kleine mannen.

Maikel Joosten
Redactielid Gppits.net