Persbureau Reuters meldt dat Bernie Ecclestone het nieuwe jaar in stijl kan aanvangen. De Brit krijgt een claim van 400 miljoen dollar aan zijn broek.

Na de Duitse Justitie, het eveneens Duitse Constantin Medien en het Zwitserse OM, bevestigde de Duitse bank BayernLB dat zij een rechtszaak aan het voorbereiden is tegen F1-CEO Bernie Ecclestone.

Eind november werd al bekend dat de Duitse bank een aanvraag had ingediend om documenten uit de rechtszaak die momenteel loopt tussen Ecclestone en het eveneens Duitse Constantin Medien, in te zien. Net als mediabedrijf Constantin Medien gaat het hier ook om misgelopen inkomsten uit het door Ecclestone gearrangeerde verkoop van de de Formule 1-rechten aan CVC-Capital.

BayernLB was in 2005 nog voor 47% eigenaar van de Formule 1. Toen de bank haar aandelen wilde gaan verkopen, zou Ecclestone Gerhard Gribkowsky, die als investmentbanker bij de bank werkte en inmiddels een celstraf uitzit voor corruptie, hebben omgekocht om ervoor te zorgen dat de aandelen aan niemand anders dan CVC Capital werden verkocht. Met CVC had Ecclestone namelijk afgesproken dat hij door kon gaan als de kleine grote [commerciële] baas van de Formule 1.

CVC Capital zou met 830 miljoen dollar echter niet de hoogste bieder zijn geweest, waardoor de bank mogelijk veel geld is misgelopen.