We hebben al vaker bericht over de grote veranderingen in de Formule 1 vanaf seizoen 2017. De nieuwe auto’s hebben meer grip en meer downforce en gaan dus veel harder door de bochten.
Het verschil is enorm, zo bewijst deze video.
Dankzij de wintertest-sessies in de afgelopen twee weken weten we dat de auto’s een paar seconden sneller zijn dan vorig jaar, maar pas als je het naast elkaar ziet ontdek je wat dat voor de beleving van de coureur doet.
In de scherpe bochten valt het nog wel mee, maar vooral in de hogesnelheidsbochten is de 2017-auto veel sneller dan zijn voorganger.
En dan nog te bedenken dat men louter getest heeft, terwijl het vergelijkingsmateriaal een kwalificatierondje van Hamilton betreft!
Ook is het nu veel beter te zien hoeveel breder de 2017-auto is geworden.

Alles weten over Formule 1 in 2022?
Hier, op GP Pits brengt Formule 1 nieuws eneen F1 Magazine F1-seizone 2021 lees je alles over de races, voorbeschouwingen, nabeschouwingen en het brekende nieuws.
Op ons gratis forum lees je alles over formule 1 en nog veel meer. Meld je gratis aan en neem deel aan discussies over de mooiste sport van de wereld!