Het is dringen voor een zitje in de Formule 1 voor volgend seizoen. Alleen de teams van Sauber, Caterham en Marussia hebben nog een of meerdere plekjes over. Giedo van der Garde, die afgelopen seizoen debuteerde via Caterham, is een van de coureurs die meedingt naar de laatste beschikbare stoeltjes.
Sauber lijfde wel al de jonge Rus Sergey Sirotkin in, maar de Zwitserse renstal aarzelt om het onervaren 18-jarige talent volgend jaar tot vaste rijder te bombarderen. Sauber heeft in ieder geval al wel Sutil binnen gehaald. De 30-jarige Sutil, die sinds zijn debuut in 2007 al meer dan 100 wedstrijden reed in de Formule 1, bereikte vrijdag een akkoord met de Zwitserse renstal.
Mocht Sirotkin toch derde rijder worden zoals de geruchten ons doen geloven, is het maar de vraag of de Mexicaan Esteban Gutiérrez, die echter slechts één keer in de punten wist te rijden, een nieuw accoord bereikt met het Zwitserse team.
Caterham evalueert nog het afgelopen jaar, waarin het met Van der Garde en Charles Pic als laatste eindigde in het kampioenschap van de constructeurs. Marussia gaat volgend jaar verder met Jules Bianchi en wil in principe ook wel door met Max Chilton, maar de Brit moet wel meer sponsorgeld meebrengen.
Echter verliet vader Chilton onlangs de verzekeringsreus Aon, waardoor er meteen geruchten opdoken dat Chilton minder tot helemaal geen sponsorgeld zal ontvangen van de verzekeraar. Het is vooralsnog dus gissen hoeveel steun de jonge Brit nog heeft.
Marussia staat er ook al om bekend dat het elk jaar een debutant in haar tweede auto had…