Vorige week mocht collega Niels Dijksterhuis bekend maken dat Force India, de Mexicaan Sergio Perez aan zich had verbonden.

Direct na het nieuws, sprak teameigenaar Dr. Vijay Mallya de geruchten tegen dat Perez omwille van sponsorgeld werd aangenomen. De Indiër heeft al vaker aangekondigd altijd voor talent te kiezen en heeft dat ook tot op zekere hoogte vol weten te houden. Ik heb advies ingewonnen bij andere teamleden en zij zeiden allemaal dat er in 2014 een nieuwe wagen komt met volledig nieuwe regels, en dat we daarom ook nieuwe rijders nodig hebben die echt willen vechten voor succes.

Nu blijkt dat de komst van Perez voor enkele uiterlijke veranderingen zal zorgen? Oftewel, nieuwe sponsors. Mallya: Traditioneel dragen onze auto’s en onze kleding veel namen van bedrijven van de eigenaren van Force India, maar dat gaat veranderen.

Ok, dat was snel.

Verder lijkt Force India een team om op te letten voor seizoen 2014. Ga maar na; twee hongerige jonge coureurs die zich willen bewijzen. Beiden willen hun loopbaan in de Formule 1 echt lanceren en hopen op een stoeltje bij een topteam. Teameigenaar Mallya heeft weer andere redenen. De baas wijst op het feit dat er al ver van tevoren duidelijkheid was over de motorleverancier, waardoor men al zeer vroeg tijd kon besteden aan het ontwerp van de auto voor 2014.

Mallya gaf die aandacht voor 2014 op als reden waarom men wegzakte toen Pirelli de banden ging aanpassen. Men had er ook niet de middelen voor, want dat zat allemaal in het ontwerp voor volgend jaar. Het is vooral voor Hülkenberg te hopen dat de manuren goed zijn besteed. Anders dan zijn kersverse teamgenoot, heeft de Duitser nog geen kans gekregen om zich te bewijzen in een topteam.