We hebben het al eerder gemeld dat Bernie Ecclestone voor de Duitse rechter moet verschijnen, vanwege een omkopingszaak.
Voormalige bankier Gerhard Gribkowsky werd al veroordeeld tot 8 jaar gevangenis, voor zijn aandeel in de overdracht van de Formule 1-rechten tussen de Bayerische Landesbank en CVC Capital. CVC Capital had de voorkeur van Ecclestone, omdat deze garandeerde dat de 83-jarige aan het roer zou mogen blijven.
Daarop daagden de Duitse BayernLB en het eveneens Duitse Constantin Medien, voor de rechter. Bluewaters Communications Holding dacht eveneens een claim ten waarde van ruim 600 miljoen dollar in te dienen aan het adres van Ecclestone, maar dat werd door de Amerikaanse rechtspraak afgewezen.
Nu blijkt er alsnog een ‘mazzeltje’ voor Bernie te ontstaan? Volgens zijn advocaat kan de straf worden afgekocht voor een ca. 300 miljoen euro, zo meldt de Daily Mail. Maar pas tijdens de zitting zal blijken of een financiële schikking tot de mogelijkheden behoort.
Als de aanklagers en rechter het ermee eens zijn, hoeft de bejaarde ‘dealmaker‘ alleen maar zijn knip te trekken. In theorie.
Immers, Gerhard Gribkowsky kwam niet onder zijn gevangenisstraf van 8,5 jaar vandaan. Daarom overweegt Ecclestone alleen een geldbedrag te accepteren als de aanklagers hierom vragen. Vooralsnog is dat niet gebeurd.