
Het is weer die tijd van het jaar, de maand juli waar de grand prix zich in sneltempo opstapelen alvorens de zomerstop in de maand Augustus eraan komt. Locatie van de aanstaande Grand Prix is het legendarische Silverstone voor de Britse Grand Prix. Aangezien een heleboel van het personeel in de F1 uit Groot-Brittannië komt is deze GP een grote thuisrace voor de Britse F1-industrie. Naar verwachting zal de tent volledig zijn uitverkocht, dat kan ook niet anders met een Lewis Hamilton in een nagenoeg oppermachtige Mercedes F1 W05, het immers alweer van 2008 gelden dat een Brit op thuisgrond won, namelijk Hamilton zelf in de regenachtige race die iedereen zich nog wel herinnert.

‘Holy ground in the hart of England’
![]()
In 1943 opende de Royal Air Force in de volle hitte van de tweede wereldoorlog een nieuwe luchtmachtbasis voor bommenwerpers nabij het kleine stadje Silverstone, het hart van het Engelse plattenland werd zwaar verstoord door het lawaai van de zware Wellington bommenwerpers die twee jaar lang op en af naar Duitsland vlogen. Na de oorlog werd de basis verlaten en al snel gebruikten de ‘locals’ de tarmac als racebaan. Snel daarop volgen clubraces en in 1950 een unieke primeur, namelijk de allereerste race van het Wereldkampioenschap voor autowagens, de Formule 1!
In de jaren die volgen alterneert Silverstone vaak met banen zoals Brands Hatch en Aintree, pas in 1987 krijgt de Britse Grand Prix een vaste thuis: Silverstone. De baan is dan al een begrip en groeit uit tot een wedstrijd die zich qua sfeer en sensatie kan meten met plaatsen zoals de Nürburgring en Spa-Francorchamps. De Britse en Europese fans maken er elk jaar een groot feest van.
Vanaf 2010 kent de baan een nieuwe lay-out met een nieuwe start-finish en pits in 2011. Het nieuwe Silverstone word goed onthaald maar brengt tot nu toe nog geen thrillers met zich mee. Hopelijk komt daar dit jaar verandering in. Dit is tevens ook een verjaardagseditie, het is namelijk de vijftigste keer dat het F1 circus landt op het circuit van Silverstone.
Hamilton of Rosberg?
Caterham staat voor een belangrijk weekend, in de komende uren of dagen wordt er verwacht nieuws te zijn over de overname van het team en wie er de teugels in handen gaat krijgen. Het team staat dus op een keerpunt die bepalend gaat zijn voor haar toekomst. Naar goede gewoonte gaan de coureurs het zwaar hebben op Silverstone maar het zal zullen hun best doen om de nieuwe broodheren te imponeren.
Sauber heeft zoals algemeen geweten een slecht seizoen, op dit moment is het puntenloos en moet het zelfs Marussia voor zich dulden, het team komt naar verluit met een vernieuwde aerodynamica afzetten dit weekend waarmee het hoopt eindelijk in de punten te eindigen. Voor de lage landen mag Giedo van der Garde zich weer opmaken voor actie in FP1.
Marussia kan zich langzaam maar zeker beginnen meten met de achterhoede van het middenveld en het team is erop gebrand om de vooruitgang voor te zetten, want als het nog eens in de punten kan eindigen versterkt het haar positie
Lotus vermoedt dat het dit weekend beter zal gaan dan in Canada en Oostenrijk, volgens technisch directeur Nick Chester is de E22 uitermate geschikt voor de snelle bochten van Silverstone, het team hoopt daarom ook om voor eigen publiek een goed resultaat binnen te slepen. Toro Rosso heeft maar vier punten voorsprong en elke positiewinst is goed meegenomen. Volgens Geruchten gaat het team binnenkort bekendmaken dat het de overstap maakt van Renault naar Mercedes zullen maken, geen slechte zet van het team aangezien Mercedes in 2015 McLaren als klant verliest.
Toro Rosso weet dat het een goede wagen heeft maar door pech en achterstand qua ontwikkeling zakt het team langzaam maar zeker weg. Kvyat en Vergne doen het in de kwalificaties altijd relatief goed maar in de races gaat het meestal mis, daar hoopt het team dit weekend komaf mee te maken.
McLaren vond dat het in Oostenrijk eindelijk de juiste weg heeft ingezet met haar MP4-29 en voor eigen publiek zijn de mannen uit Grover erop gebrand om een sterk resultaat neer te zetten, dat moet wel als McLaren de jacht wil inzetten op een sterk Williams en Force India.
Williams hoopt net zoals in Oostenrijk opnieuw de pole te pakken maar weet dat het tegen de heren van Mercedes geen gemakkelijke opdracht zal worden. Het team heeft ook toegegeven dat de tactiek in Oostenrijk niet op en top was, het team wil opnieuw leren winnen en hoopt dat op vaderlandse grond eindelijk nog eens te doen.
Force India beitelt aan een ijzersterk seizoen en de factor Pérez en Hulkenberg dragen daar ongetwijfeld aan toe. Beide heren presteren zo goed dat teameigenaar Vijay Mallya bijna niet kan stoppen om de twee de hemel in te prijzen. De wens op een podium is groot want Force India heeft haar fabriek in Silverstone zelf, ze zouden bij wijze van spreken de auto’s er zelf naartoe kunnen laten rijden.
Ferrari weet dat het dit jaar niets meer gaat worden maar probeert nog steeds om haar F14 T te verbeteren, dat lukt aardig en langzaam maar zeker sluipen ze dichterbij de top, de Scuderia kon in China al van het podium proeven en hoopt dat op de heilige grond van Silverstone opnieuw te doen.
Red Bull kon weinig genieten van het thuisfeestje in Oostenrijk met maar een 8ste plaats als resultaat. Als het team de rooien van Ferrari en Force India achter zich wil houden dan zal het toch zulke resultaten moeten vermijden, ongetwijfeld gaat dat in de snelle bochten van Silverstone lukken.
Bij Mercedes is er nog maar een vraag, Rosberg of Hamilton? Wie van deze twee gaat met de overwinning lopen. Op dit moment lijkt Rosberg het momentum te hebben maar is hij machtig genoeg om een Lewis Hamilton tegen te houden voor eigen publiek. Hamilton weet dat hij in de beste wagen van het veld rijdt, hij gaat zich toch hier zijn kaas laten afpakken! Het zou in ieder geval direct een geweldige boost geven voor hem, als hij kampioen wil worden zal hij het gat met 29 punten moeten dichtrijden. Rosberg is dit seizoen nog niet van het podium geweest dus je gaat het alleen dichtrijden met overwinningen Lewis.
