Renault heeft vertraging opgelopen met het ontwikkelen van hun bolide voor 2016 als gevolg van de lange onderhandelingen die plaatsvonden in verband met de overname van Lotus.

Die overgang hield in dat het team opnieuw overschakelde van Mercedes krachtbronnen naar Renault, wat betekende dat er verschillende aspecten van de wagen opnieuw moesten worden ontworpen.

Dit had normaal gezien al veel eerder moeten gebeuren, zegt ook technisch directeur Nick Chester: Het was een hele uitdaging. Normaal gesproken liggen de ruwe lijnen vast vanaf mei en kan er vanaf dan geen andere krachtbron meer worden ingezet. Aangezien de overname heel lang op zich liet wachten hadden we nu geen andere keus, dus ja, het was best moeilijk.

We moesten de achterkant van het chassis veranderen, alsook de aanvoer van de koeling. Om dat allemaal in een maand tijd rond te krijgen is extreem moeilijk. De wagen is niet zo optimaal als ik had gehoopt.

Bij de voorstelling van de nieuwe Renault bolide, eerder deze maand, gebruikte het team een show car, met de echte wagen nog steeds in ontwikkeling. Chester is er echter van overtuigd dat de bolide klaar zal zijn op 21 februari, de start van de eerste wintertest in Barcelona.

De jongens hebben fenomenaal werk geleverd en doen dat nog steeds. De crash tests waren in orde en het ziet er naar uit dat we de eerste test zullen halen. Het gaat nog krap worden, maar het is doenbaar.


Alles weten over Formule 1 in 2022?
Hier, op GP Pits brengt Formule 1 nieuws eneen F1 Magazine F1-seizone 2021 
lees je alles over de races, voorbeschouwingen, nabeschouwingen en het brekende nieuws.
Op ons gratis forum
 lees je alles over formule 1 en nog veel meer. Meld je gratis aan en neem deel aan discussies over de mooiste sport van de wereld!